Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Na dzień 21go lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to niezwykle ważny dzień szcególnie dla nas, emigrantów. A co o swoim języku myślą nasi uczniowie?

Klasa IIIA

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Śladami klasy VII, uczniowie klasy III A spróbowali określić z czym kojarzy im się język polski, swoje skojarzenia zdradzili nam: Marcel, Nadia, Fabian, Zuzia B., Emilka, Zuzia Bu. Mikołaj, Amelka, Nicola – dziękuję Wam bardzo.Każdy z nas jest inny, każdy ma inne ulubione polskie słowo : królik, basen, drzewo, śnieg prezenty, Łódź, czerwono-pomarańczowy, bracie czy miłość. Lubimy czytać książki o rożnej tematyce np. „Martynka” czy „Mikolajek”, „Akademia Pana Kleksa”, „Dzieci z Bullerbyn”. Łączy nas skojarzenie z językiem polskim, dla wielu z nas jest to : polska flaga, godło, dom, polska szkoła o książka.

Klasa VII

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Co lubią w języku polskim, z czym im się kojarzy-zdradzili Julka,Amelia, Wiktoria i Eryk z kl.VII

Opublikowane przez Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough im. Pilotów dywizjonu 303

Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough działająca na zasadzie Stowarzyszenia (Unincorporated Association) i jest organizacją „ NON PROFIT”. Została założona przez rodziców i bazuje na wpłatach dokonywanych przez nich oraz ewentualnych sponsorów. Głównym założeniem naszej szkoły jest nauka pisania i czytania w języku polskim oraz poznawanie historii i geografii naszej Ojczyzny. Celem działania szkoły jest również kultywowanie polskiej tradycji. Ponadto prowadzone są zajęcia z etyki i religii. Pragniemy pokazać dzieciom jak ważne są wartości rodzinne, godność osobista oraz poszanowanie innych osób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: