Dobro powraca ❤

Polski Dom Opieki

Kolejny raz miałyśmy przyjemność zawieźć podarunki świąteczne dla rezydentów Polskiego Domu Opieki w Laxton Hall. Akcja ma na celu łączenie pokoleń tych najmłodszych i tych najstarszych Polaków mieszkających w naszej okolicy. Radość ogromna! Uczniowie klasy VII i GSCE 1 przygotowali piękne niespodzianki dla każdego mieszkańca oraz dla personelu. Do akcji włączył się również nasz przedszkolak Ignacy. To nic,że w szkole w tym roku nie było Mikołaja,młodzież sama wcieliła się w jego rolę i tak na odwrót-młodsi dali prezenty starszym. Ich entuzjazm przy przygotowaniu paczek,te pytania,te zdjęcia-a co pani o tym sądzi,własnoręcznie wypisane kartki-to jeden z wielu plusów naszej pracy w Szkole. Cudowne móc tego doświadczać. Wczoraj Ci sami uczniowie podarowali prezenty zwierzętom w schronisku,dziś paczki dla Babć i Dziadków ledwo zmieściły się w samochodzie. Nigdy nie zgodzimy się ze stwierdzeniem ” dzisiejsza młodzież to egoiści”-nasi uczniowie mają wieeeelkie serca i wiele empatii.
Przekazujemy podziękowania dla uczniów i rodziców za to jak pięknie ich wychowują. A dla całej społeczności Szkolnej mamy życzenia Radosnych Świąt i Zdrowia w Nowym Roku! Czas epidemii jest szczególnie trudny dla rezydentów,więc nasz jest ma w tym roku szczególne znaczenie. Dziękujemy! Małgorzata Kuligowska, Joanna Niewiem

Opublikowane przez Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough im. Pilotów dywizjonu 303

Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough działająca na zasadzie Stowarzyszenia (Unincorporated Association) i jest organizacją „ NON PROFIT”. Została założona przez rodziców i bazuje na wpłatach dokonywanych przez nich oraz ewentualnych sponsorów. Głównym założeniem naszej szkoły jest nauka pisania i czytania w języku polskim oraz poznawanie historii i geografii naszej Ojczyzny. Celem działania szkoły jest również kultywowanie polskiej tradycji. Ponadto prowadzone są zajęcia z etyki i religii. Pragniemy pokazać dzieciom jak ważne są wartości rodzinne, godność osobista oraz poszanowanie innych osób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: