Bal charytatywny Opoki Bristol.

W sobotę 25.02.23 przedstawiciele naszej placówki, wzięli udział w balu charytatywnym „Dla Opoki” z którego środki przeznaczone zostaną na budowę bezpiecznego domu dla kobiet i dzieci – ofiar przemocy domowej.
Bal zorganizowany został w Kettering w restauracji Gospoda, gdzie w bardzo mile zostali przywitani wszyscy goście.
Bal swoim występem uświetnili nasi uczniowie z grupy Mali Odkrywcy, którzy pod czujnym okiem Pani Justyny Maciuły oraz Justyny Gawłowskiej pięknie zatańczyli do piosenki „Każda z nas” Alicji Szemplinskiej. Utwór ten został specjalne wybranej jako przekaz dla pracowników oraz podopiecznych organizacja Opoka. Z pięknym przedstawieniem wystąpiły również dzieci i rodzice z zaprzyjaźnionej grupy „Wagonik integracyjny”. Dzieciom, rodzicom oraz opiekunom obu grup, serdecznie gratulujemy występów.

Na balu pani dyrektor Elżbieta Smykla odebrała z rąk Pana wicekonsula Tomasza Balcerowskiego statuetkę oraz dyplom z podziękowaniami dla pracowników szkoły za pracę i zaangażowanie na rzecz dzieci.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Kubiak Ambasadorce organizacji Opoka za zaproszenie na bal. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy być częścią tak ważnego wydarzenia.
Z naszej strony, zachęcamy Państwa do wsparcia organizacji Opoka o której mogą Państwo przeczytać poniżej.

Opoka działa na rzecz poprawy życia polskich kobiet ich dzieci i rodzin od maja 2012 roku

Oferujemy bezpieczne i specjalistyczne wsparcie, aby pomóc osobom, które przeżyły przemoc domową, poprawić ich życie i zbudować lepszą przyszłość. Nasze usługi są świadczone przez wysoko wykwalifikowanych, dwujęzycznych ekspertów w dziedzinie przemocy domowej, którzy mają duże doświadczenie w udzielaniu tego typu wsparcia.  


Celem Opoki jest dążenie do tego aby kobiety i dzieci żyły wolne od przemocy. Opoka zapewnia pomoc i wsparcie emocjonalne i psychologiczne, pomaga w kontakach z sądami i innymi organizacjami potrzebnymi do rozwiązania sytuacji klientek.Pragniemy także pomagać kobietom w taki sposób aby mogły uczyć się przydatnych umiejętności, które pomogą w niezależnym życiu.

https://www.opoka.org.uk/

https://polonia24.uk/informacje/wielka-brytania/spolecznosc-dla-spolecznosci-polonijny-bal-charytatywny-w-kettering-2

Zdjęcia: Tomasz Woźniak https://www.facebook.com/profile.php?id=100076975014991

Opublikowane przez Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough im. Pilotów dywizjonu 303

Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough działająca na zasadzie Stowarzyszenia (Unincorporated Association) i jest organizacją „ NON PROFIT”. Została założona przez rodziców i bazuje na wpłatach dokonywanych przez nich oraz ewentualnych sponsorów. Głównym założeniem naszej szkoły jest nauka pisania i czytania w języku polskim oraz poznawanie historii i geografii naszej Ojczyzny. Celem działania szkoły jest również kultywowanie polskiej tradycji. Ponadto prowadzone są zajęcia z etyki i religii. Pragniemy pokazać dzieciom jak ważne są wartości rodzinne, godność osobista oraz poszanowanie innych osób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: