Zakończenie roku szkolnego.

I tak to dotarliśmy do końca roku szkolnego. Zanim przejdziemy do prezentacji występów naszych uzdolnionych uczniów, kilka słów od pani dyrektor:

„Witam serdecznie zgromadzonych tutaj uczniów, rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

Spotykamy sie tutaj po dwóch długich latach. Był to bardzo ciężki czas dla każdego z nas z różnych powodów, ale chyba takim, który najbardziej nam dokuczał to była izolacja, brak kontaktu z najbliższymi, przyjaciółmi, kolegami i koleżankami w klasach. Dlatego z tego miejsca chciałam Wszystkim podziękować za to, że wytrwaliście z nami, że tak jak my wierzyliście, że będziemy mogli wrócić do klas. Dziękuję każdemy z naszych uczniów za to, że zjawiacie się w soboty w szkole, często rezygnując z tego powodu z dłuższego snu lub spotkań z przyjaciółmi. Czasami z większą lub mniejszą ochotą wstajecie w sobotę rano, żeby przez 3 godziny uczyć się języka polskiego, poznawać nasze tradycje i naszą historię. Jestem z Was naprawdę dumna. Dziękuję bardzo rodzicom, za to że motywujecie swoje pociechy, że widzicie sens w tym co robimy i wspiercie nas w naszych działaniach. Serdecznie dziękuję całemu gronu pedagogicznemu za ciężką pracę, za ten rok który pokazał jakie „szkody” pandemia wyrządziła w edukacji naszych dzieci. Za to, że pomimo poważnych trudności nasze Panie się nie poddały i cały rok dzielnie walczyły o naszych uczniów.

Koniec roku to szczególny czas. Czas pożegnań i czas podziękowań . Pożegnaliśmy już absolwentów klasy A level, czekamy teraz na wyniki ich egzaminiów i życzymy im wszystkiego najlepszego poza murami naszej szkoły .

W dniu dzisiejszym żegnamy również 4 nasze Panie. Po latach współpracy mam nadzieję,że na chwilę opuszcza nas  Pani Mgdalena Łuczak – Pawlikowska z klasy 1b, Pani Agnieszka Ekstowicz z klasy 3a ,Pani Katarzyna Labaj z klasy 3c oraz Pani Katarzyna Koterbicka z klasy 4A. Wszystkim paniom jeszcze raz dziękuję za czas, pracę i zaangażowanie. Będziemy tęsknić i wiemy, że nas nie opuszczacie na zawsze, że będziemy mogli na was liczyć w nagłej potrzebie.

W tym miejscu chciałabym uspokoić rodziców, na miejsce odchodzących pań mamy już nauczycielki, które poznacie Państwo i uczniowie na początku roku szkolnego.

Czas na dodatkowe podziękowania, chciałabym serdecznie podziękować osobom, o których może Państwo nie wiedzą. Są wśród nas mamy, które postanowiły poświęcić swój wolny czas w sobotnie poranki na pomoc w naszej szkole .

Z tego miejsca chciałabym podziękować i zaprosić do siebie:

Panią Jystynę Gawłowską która pomaga w grupie Mali Odkrywcy.

Panią Joannę Juchę, która pomaga w Wesołych Nutkach oraz jest naszym nauczycielem od zastępstw.

Katarzyna Kret z klasy 1a

Ewelina Derkowska klasa 1b

Anna Malinowska klasa 2 b

Pamela Szarawska GCSE.

 Są też z nami panie na których pomoc możemy liczyć kiedy tylko potrzebujemy są to Panie Monika Sielska i Dorota Najwer jst dzisiaj również z nami nasz  NIEZAWODNY DJ Grzegorz Koszyk.

Jest dzisiaj  również wśród nas osoba ze tak powiem sprzed monitora. Osoba, która w swoim wolnym czasie zajmuje sie naszą stroną internetową i Facebookiem. Ola Hejna w imieniu moim i wszystkich nauczycielek dziękuję Ci bardzo, że czasami w biegu, pomiędzy pracą, zakupami i działką dajesz radę wszytko nam ogarnąć kiedy tylko tego potrzebujemy.

I na sam koniec chciałbym podziękować dwóm osobom bez których nie dałabym rady. Szkoła to  zarząd i dwie panie które wspierają mnie jak mogą w zarządzaniu szkołą .

Serdecznie dziękuję Pani Justynie Wett oraz Pani Karolinie Mleczak , za pomoc ,wsparcie i współpracę.

To chyba tyle z mojej strony chciałabym wszystkim życzyć spokojnych i bezpiecznych wakacji, mam nadzieję, że pełni sił spotkamy się ponownie tutaj 10-go września. Teraz proszę aby uczniowie wraz z rodzicmi skierowali się do klas.”

Opublikowane przez Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough im. Pilotów dywizjonu 303

Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough działająca na zasadzie Stowarzyszenia (Unincorporated Association) i jest organizacją „ NON PROFIT”. Została założona przez rodziców i bazuje na wpłatach dokonywanych przez nich oraz ewentualnych sponsorów. Głównym założeniem naszej szkoły jest nauka pisania i czytania w języku polskim oraz poznawanie historii i geografii naszej Ojczyzny. Celem działania szkoły jest również kultywowanie polskiej tradycji. Ponadto prowadzone są zajęcia z etyki i religii. Pragniemy pokazać dzieciom jak ważne są wartości rodzinne, godność osobista oraz poszanowanie innych osób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: