Akcja ” Ocal grób rodaka od zapomnienia. „

W sobotę 16 października klasy VII, GSCE1, GSCE2 razem z nauczycielkami i reprezentatnem rodziców sprzątały polskie groby na cmentarzu w Wellingborough. Nie była to łatwa praca – polskich mogił jest około 200, większość z nich zaniedbana, zapomniana. Na szczęście z roku na rok dzięki naszej akcji wyglądają one coraz lepiej.

Dzięki sponsorom- sklepowi Maxim oraz prywatnym ofiarodawcom udało nam się zdobyć znicze, tak by każda polska kwatera była oświetlona, a uczniowie sami wykonali dekoracje w barwach narodowych. Największą zagadką była dla nas pogoda. I tu niespodzianka- wbrew prognozom, niebiosa nam sprzyjały! Robota szła sprawnie, jesteśmy z siebie dumni, tym bardziej że otrzymaliśmy sporo pochwał i miłych słów od odwiedzających cmentarz mieszkańców. Groby Rodakó i w tym roku zostały Ocalone od Zapomnienia, a slowa wieszcza Norwida”OJCZYZNA – TO ZIEMIA I GROBY . NARODY TRACĄC PAMIĘĆ – TRACĄ ŻYCIE” będą nam towarzyszyć również w kolejnych latach!

Piszą o nas: https://www.facebook.com/274441306466449/posts/1036301060280466/

Opublikowane przez Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough im. Pilotów dywizjonu 303

Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough działająca na zasadzie Stowarzyszenia (Unincorporated Association) i jest organizacją „ NON PROFIT”. Została założona przez rodziców i bazuje na wpłatach dokonywanych przez nich oraz ewentualnych sponsorów. Głównym założeniem naszej szkoły jest nauka pisania i czytania w języku polskim oraz poznawanie historii i geografii naszej Ojczyzny. Celem działania szkoły jest również kultywowanie polskiej tradycji. Ponadto prowadzone są zajęcia z etyki i religii. Pragniemy pokazać dzieciom jak ważne są wartości rodzinne, godność osobista oraz poszanowanie innych osób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: