Patriotyczna sobota.

Sobata 1go maja przebiegała w duchu patriotyzmu. Od najmłodszych do najstarszych klas przewijały się motywy patriotyczne. Popatrzcie sami.

Zaczynamy od klasy 0a.

🇵🇱❤️Żeby rozbudzić w uczniach poczucie tożsamości narodowej i szacunek do symboli narodowych w naszej szkole organizowane są różnorodne zajęcia, które nawiązują do świąt narodowych. Zbliżające się Święto Flagi i Święto Konstytucji Trzeciego Maja było okazją do rozmowy o patriotyzmie w grupie 0a ❤️🇵🇱

Kolejna klasa to przedszkole strasze.

Także Żabki pamiętały o naszym święcie narodowym.

Starsze klasy zjednoczyły swoje siły. Tutaj panował duch patriotyczny i sportowy:

Patriotyczna sobota w kl.VII. Trwają prace ( oczywiście językoznawcze nad Konstytucją) i jak na ludzi pracy ( i nauki) przystało odpoczywaliśmy podczas rozgrywek sportowych. W klasie dumnie zawisła biało-czerwona flaga, zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego i Polonez 3 Maja. Wiwat maj! Polonijne świętowanie czas zacząć! Majówka rozpoczęta,jutro obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, dlatego załoga Dywizjonu 6, niezwyciężony Dywizjon 7 oraz bohaterowie Dywizjonu GSCE1 spotkali się na turnieju gry w dwa ognie. Każdy dobrze wie, że ważna jest współpraca, dlatego drużyny były mieszane. Choć walka była zacięta, każdy świetnie się bawił i dywizjony pokazały, że potrafią pięknie współpracować. Każdy zasłużył na drobną nagrodę i oklaski. Zanim jednak przystąpiliśmy do rozgrywek,należało rozruszać mózgi. Ekipy wzięły udział w quizie wszechstronnej wiedzy o Polsce. Jak widać integracja jest ważna-każdy dywizjon uczy się czegoś innego i dzięki temu żadne pytanie nie zostało bez odpowiedzi.

A klasa VI zapraszała do odwiedzenia Polski:

Polska – kraina naszych przodków. Jak zachęcić uczniów mieszkających na emigracji do poznawania swoich korzeni nie zanudzając ich przy tym? Można na przykład tak! Kolejna ciekawa prezentacja, tym razem o Rzeszowie.

Opublikowane przez Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough im. Pilotów dywizjonu 303

Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough działająca na zasadzie Stowarzyszenia (Unincorporated Association) i jest organizacją „ NON PROFIT”. Została założona przez rodziców i bazuje na wpłatach dokonywanych przez nich oraz ewentualnych sponsorów. Głównym założeniem naszej szkoły jest nauka pisania i czytania w języku polskim oraz poznawanie historii i geografii naszej Ojczyzny. Celem działania szkoły jest również kultywowanie polskiej tradycji. Ponadto prowadzone są zajęcia z etyki i religii. Pragniemy pokazać dzieciom jak ważne są wartości rodzinne, godność osobista oraz poszanowanie innych osób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: