Ważna wiadomość.

Drodzy Rodzice,

W związku z panującą pandemią, Polska Szkoła Sobotnia pozostaje zamknięta do odwołania.

W tym trudnym dla wszystkich czasie, zarząd szkoły w porozumieniu z przedstawicielkami nauczycielek podjął decyzję, że do czasu powrotu do szkoły, uczniowie będą powtarzali  omówiony do tej  pory materiał. Dzięki temu utrwalą one wiedzę jaką udało im się posiąść w ciągu ostatnich miesięcy i ich ciężka praca nie pójdzie na marne. W związku z powyższym każdy z rodziców otrzyma informacje od wychowawcy  klasy, jaki matarial uczeń powinien powtórzyć

Zarząd szkoły bierze pod uwagę możliwość powrotu do szkoły w miesiącu czerwcu, a co za tym idzie przedłużenie nauki na miesiąc lipiec lub  powrót we wrześniu i w takim przypadku, oceny na świadectwach zostaną przyznane przez nauczycieli na podstawie zdobytej do marca wiedzy. Rozdanie świadectw nastąpiłoby na początku roku szkolnego.

Opłata za naukę za drugi semestr zostanie automatycznie przeniesiona na nowy rok szkolny lub zwrócona w przypadku rezygnacji z nauki w naszej szkole.

Szkoła bierze również pod uwagę zmianę programu nauczania w roku 2020/21 w celu narobienie powstałych przez pandemię zaległości.

Chcemy zaznaczyć, że bardzo jest nam  ciężko podejmować  jakiekolwiek decyzje, ponieważ nikt nigdy wcześniej  nie był w takiej sytuacji i nie mamy możliwości czerpania  przykładów z innych placówek, ponieważ każda szkoła sobotnia podejmuje decyzje, które uważa za najlepsze dla swoich uczniów oraz pracowników

Zdajemy sobie sprawę, że podane przez nas rozwiązanie nie jest idealne ale po rozpatrzeniu różnych opcji, uważamy, że jest ono dla nas w tym momencie najlepsze. Nie chcemy  obciążać uczniów, rodziców oraz naszych nauczycielek dodatkowym stresem, w tym tak już niełatwym dla wszystkich czasie.

Pamiętajmy, że jeszcze będzie dobrze!

Z poważaniem

Dyrekcja oraz zarząd PSS im. Pilotów Dywizjonu 303 w Wellingborough z siedzibą w Irthlingborough

Opublikowane przez Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough im. Pilotów dywizjonu 303

Polska Szkoła Sobotnia w Wellingborough działająca na zasadzie Stowarzyszenia (Unincorporated Association) i jest organizacją „ NON PROFIT”. Została założona przez rodziców i bazuje na wpłatach dokonywanych przez nich oraz ewentualnych sponsorów. Głównym założeniem naszej szkoły jest nauka pisania i czytania w języku polskim oraz poznawanie historii i geografii naszej Ojczyzny. Celem działania szkoły jest również kultywowanie polskiej tradycji. Ponadto prowadzone są zajęcia z etyki i religii. Pragniemy pokazać dzieciom jak ważne są wartości rodzinne, godność osobista oraz poszanowanie innych osób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: