Żonkile 2019.

W roku 2019 przypada 76. rocznica powstania w getcie warszawskim, 100. rocznica urodzin Marka Edelmana i 10. rocznica jego śmierci.
W związku z tym nasza szkoła pierwszy raz przystąpiła do akcji Żonkil organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Głównymi celami akcji są upamiętnienie powstania w getcie warszawskim oraz budowanie wspólnej świadomości historycznej Polaków i Żydów. Hasłem przewodnim akcji jest „Łączy nas pamięć”. Uczniowie starszych roczników naszej szkoły obejrzeli film pt. : “Nie było żadnej nadziei.”
YouTube

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s